97.jpg98.jpg96.jpg99.jpg95.jpg

aktualności

Digitalizacja, skanowanie, modelowanie i wizualizacja 3D obiektów 
Rzeźby wykonane z mistrzowską precyzją, bogactwo wnętrz pałaców, urzekające misternymi detalami ołtarze kościołów – aby móc w pełni docenić ich niezwykłe piękne, to zobaczyć je na żywo. Zdjęcie to płaskie odbicie, medium pośredniczące w obcowaniu z przedmiotami. W tej obiegowej opinii kryje się sporo prawdy. Jeszcze 10 lat temu, jeśli chcieliśmy dokładnie obejrzeć zabytkowy obiekt, musieliśmy zrobić to osobiście. Oczywiście nic do końca nie zastąpi osobistego obcowania z dziełami sztuki. Personalny kontakt z zabytkiem nierzadko potrafią zaburzyć tłumy zwiedzających, złe wyeksponowanie muzealium, złe światło. W jeszcze większym stopniu te niedogodności mogą pozbawić wyjątkowego doświadczenia badacza, który musi dokładnie przeanalizować, opisać i zinwentaryzować obiekt.

Rozwój technologii przyniósł jednak rozwiązanie tych problemów, a jest nim digitalizacja. Wykorzystanie tej nowoczesnej metody pozwala w łatwy sposób przenieść do wirtualnego trójwymiarowego świata dowolny obiekt istniejący realnie. Nasza firma od 2010 roku świadczy profesjonale usługi digitalizacji 2D i 3D oraz modelowania 3D, drukowania 3D, frezowania CNC i tworzenia wielu pochodnych tego produktów jak np. wirtualne muzea na bazie panoram 360 stopni oraz gry Virtual Reality i filmy interaktywne. Skanowanie rzeźb, pomników, zbiorów muzealnych oraz archiwaliów to nasza specjalność. Prowadzimy prace z użyciem nieinwazyjnych urządzeń, które gwarantują pełne bezpieczeństwo digitalizowanych muzealiów. Nie ograniczamy się jedynie do pojedynczych przedmiotów. Dla naszych klientów – do których należą zarówno instytucje państwowe jak firmy prywatne – realizowaliśmy zlecenia na skanowanie 3D budynków. Modele otrzymywane za pomocą laserowego skanowania 3D charakteryzują się wyjątkową szczegółowością i zapewniają badaczom pełen zestaw informacji o obiekcie. Pakiet naszych usług uzupełnia tworzenie bogatych danych inwentaryzacyjnych dla architektów, projektantów, konserwatorów, inwestorów.

162.jpg

Sacro Expo 2019


Nasza firma S3D zaprezentowała się na własnym stoisku na największych w Polsce i jednych z największych w Europie targach związanych z tematyką sakralną i muzealną. W dniach 10-12 czerwca 2019 r. odbyła się w Kielcach jubileuszowa XX edycja Międzynarodowej Wystawy Budownictwa i Wyposażenia Kościołów, Sztuki Sakralnej i Dewocjonaliów SACROEXPO oraz Europejski Salon Nowych Technologii dla Muzeów, Konserwacji Zabytków i Dziedzictwa Narodowego EXPOSITIO.

Podczas trzech dni hale Targów Kielce wypełniła oferta 280 wystawców z 12 krajów. Targi SacroExpo i Expositio, które odwiedziło 5000 gości, towarzyszyły wystawy i inspirujące spotkania. Goście targów mieli możliwość zapoznania się ofertą firm z: Polski, Stanów Zjednoczonych, Słowenii, Ukrainy, Węgier, Włoch, Hiszpanii, Niemiec, Rumunii, Słowacja, Chorwacja i Izraela. W bogatej ofercie produktów i usług dedykowanych kościołom, mieli oni możliwość zapoznania się z trendami sztuki sakralnej i dewocjonaliów, nowymi technologiami w budownictwie sakralnym oraz w dziedzinie konserwatorskiej. Firma S3D zaprezentowała swoją ofertę usług w dziedzinie wiernego, cyfrowego kopiowania 3D figur oraz wszelkich detali architektonicznych. Odbywające się równolegle targi Expositio były doskonałą okazją do zaprezentowania najnowszych rozwiązań i technologii, które stają się niezbędne nie tylko do zabezpieczania dotychczasowych zbiorów, ale przede wszystkim do podnoszenia standardu świadczonych usług. W dziedzinie muzealnictwa również mieliśmy sporo do zaoferowania, ponieważ zastosowanie najnowszych technologii cyfrowych wobec zabytków to główny obszar naszej działalności i świadczonych usług.

PK

Wszelkie prawa zastrzeżone dla S3D © 2021

Wspieramy działania