99.jpg97.jpg98.jpg96.jpg95.jpg

aktualności

Digitalizacja, skanowanie, modelowanie i wizualizacja 3D obiektów 
Rzeźby wykonane z mistrzowską precyzją, bogactwo wnętrz pałaców, urzekające misternymi detalami ołtarze kościołów – aby móc w pełni docenić ich niezwykłe piękne, to zobaczyć je na żywo. Zdjęcie to płaskie odbicie, medium pośredniczące w obcowaniu z przedmiotami. W tej obiegowej opinii kryje się sporo prawdy. Jeszcze 10 lat temu, jeśli chcieliśmy dokładnie obejrzeć zabytkowy obiekt, musieliśmy zrobić to osobiście. Oczywiście nic do końca nie zastąpi osobistego obcowania z dziełami sztuki. Personalny kontakt z zabytkiem nierzadko potrafią zaburzyć tłumy zwiedzających, złe wyeksponowanie muzealium, złe światło. W jeszcze większym stopniu te niedogodności mogą pozbawić wyjątkowego doświadczenia badacza, który musi dokładnie przeanalizować, opisać i zinwentaryzować obiekt.

Rozwój technologii przyniósł jednak rozwiązanie tych problemów, a jest nim digitalizacja. Wykorzystanie tej nowoczesnej metody pozwala w łatwy sposób przenieść do wirtualnego trójwymiarowego świata dowolny obiekt istniejący realnie. Nasza firma od 2010 roku świadczy profesjonale usługi digitalizacji 2D i 3D oraz modelowania 3D, drukowania 3D, frezowania CNC i tworzenia wielu pochodnych tego produktów jak np. wirtualne muzea na bazie panoram 360 stopni oraz gry Virtual Reality i filmy interaktywne. Skanowanie rzeźb, pomników, zbiorów muzealnych oraz archiwaliów to nasza specjalność. Prowadzimy prace z użyciem nieinwazyjnych urządzeń, które gwarantują pełne bezpieczeństwo digitalizowanych muzealiów. Nie ograniczamy się jedynie do pojedynczych przedmiotów. Dla naszych klientów – do których należą zarówno instytucje państwowe jak firmy prywatne – realizowaliśmy zlecenia na skanowanie 3D budynków. Modele otrzymywane za pomocą laserowego skanowania 3D charakteryzują się wyjątkową szczegółowością i zapewniają badaczom pełen zestaw informacji o obiekcie. Pakiet naszych usług uzupełnia tworzenie bogatych danych inwentaryzacyjnych dla architektów, projektantów, konserwatorów, inwestorów.

170.jpg

Zamek Książ w technikolorze


Zapraszamy do e-zwiedzania Zamku Książ https://wtechnikolorze.ksiaz.walbrzych.pl/ Aplikacja webowa to swoista wirtualna wystawa pod nazwą "Zamek Książ w technikolorze", która umożliwia odwiedzenie świata, którego już nie ma. Aplikacja przedstawia historyczne dziedzictwo Dolnego Śląska, które w wyniku hekatomby II wojny światowej i okupacji radzieckiej zostało bezpowrotnie utracone. Na potrzeby projektu wybrane oraz profesjonalnie pokolorowane zostały 32 ponad stuletnie, w większości wcześniej niepublikowane fotografie wnętrz zamkowych z archiwów Zamku Książ w Wałbrzychu oraz Fundacji Księżnej Daisy von Pless. Wiele z nich pochodzi z prywatnego archiwum byłych właścicieli zamku, książęcej rodziny Hochberg von Pless. W lipcu 2020 roku wykonanych zostało około 20 panoram sferycznych oraz 15 zdjęć pomieszczeń, a do prezentacji wprowadzonych zostało 161 zdjęć archiwalnych. Aplikacja zawiera wiele praktycznych funkcjonalności.

https://wtechnikolorze.ksiaz.walbrzych.pl/

PK

Wszelkie prawa zastrzeżone dla S3D © 2022

Wspieramy działania