99.jpg95.jpg97.jpg98.jpg96.jpg

aktualności

Digitalizacja, skanowanie, modelowanie i wizualizacja 3D obiektów 
Rzeźby wykonane z mistrzowską precyzją, bogactwo wnętrz pałaców, urzekające misternymi detalami ołtarze kościołów – aby móc w pełni docenić ich niezwykłe piękne, to zobaczyć je na żywo. Zdjęcie to płaskie odbicie, medium pośredniczące w obcowaniu z przedmiotami. W tej obiegowej opinii kryje się sporo prawdy. Jeszcze 10 lat temu, jeśli chcieliśmy dokładnie obejrzeć zabytkowy obiekt, musieliśmy zrobić to osobiście. Oczywiście nic do końca nie zastąpi osobistego obcowania z dziełami sztuki. Personalny kontakt z zabytkiem nierzadko potrafią zaburzyć tłumy zwiedzających, złe wyeksponowanie muzealium, złe światło. W jeszcze większym stopniu te niedogodności mogą pozbawić wyjątkowego doświadczenia badacza, który musi dokładnie przeanalizować, opisać i zinwentaryzować obiekt.

Rozwój technologii przyniósł jednak rozwiązanie tych problemów, a jest nim digitalizacja. Wykorzystanie tej nowoczesnej metody pozwala w łatwy sposób przenieść do wirtualnego trójwymiarowego świata dowolny obiekt istniejący realnie. Nasza firma od 2010 roku świadczy profesjonale usługi digitalizacji 2D i 3D oraz modelowania 3D, drukowania 3D, frezowania CNC i tworzenia wielu pochodnych tego produktów jak np. wirtualne muzea na bazie panoram 360 stopni oraz gry Virtual Reality i filmy interaktywne. Skanowanie rzeźb, pomników, zbiorów muzealnych oraz archiwaliów to nasza specjalność. Prowadzimy prace z użyciem nieinwazyjnych urządzeń, które gwarantują pełne bezpieczeństwo digitalizowanych muzealiów. Nie ograniczamy się jedynie do pojedynczych przedmiotów. Dla naszych klientów – do których należą zarówno instytucje państwowe jak firmy prywatne – realizowaliśmy zlecenia na skanowanie 3D budynków. Modele otrzymywane za pomocą laserowego skanowania 3D charakteryzują się wyjątkową szczegółowością i zapewniają badaczom pełen zestaw informacji o obiekcie. Pakiet naszych usług uzupełnia tworzenie bogatych danych inwentaryzacyjnych dla architektów, projektantów, konserwatorów, inwestorów.

64.jpg

Cyfrowe spotkania z zabytkami


„Reprodukcja cyfrowa zabytku – metody, wiarygodność, trwałość” jest piątą już konferencją z cyklu „Cyfrowe spotkania z zabytkami”, która odbędzie się we Wrocławiu w dniach 19-20 listopada 2012 r., w siedzibie Wrocławskiego Centrum Transferu Technologii Politechniki Wrocławskiej. Konferencja jest adresowana do jednostek naukowych, instytucji państwowych oraz firm zajmujących się cyfrową reprodukcją i dokumentacją zabytków (cyfrowe technologie reprodukcji dzieła sztuki, modelowanie komputerowe 2D i 3D, trójwymiarowa grafika w przeglądarkach internetowych, długoterminowa archiwizacja cyfrowej reprodukcji zabytku etc.). Firma SCANNING 3D będzie miała swoje stoisko podczas konferencji. Zaprezentujemy skaner laserowy, a na ekranie projekcyjnym pokażemy efekty pracy wszystkich naszych urządzeń digitalizacyjnych oraz ich zastosowanie.
Planowana liczba uczestników tegorocznej edycji Konferencji to ok. 100-130 osób. Konferencja jest organizowana przez Instytut Historii Sztuki Uniwersytetu Wrocławskiego, Instytut Historyczny Uniwersytetu Wrocławskiego oraz Wrocławskie Centrum Transferu Technologii Politechniki Wrocławskiej i stanowić będzie doskonałą okazję do spotkań ekspertów ze świata nauki, instytucji państwowych oraz przedsiębiorców zajmujących się metodami cyfrowej reprodukcji i dokumentacji, które są coraz powszechniej stosowane w badaniach, ochronie i promocji dziedzictwa kulturowego. Celem konferencji jest wymiana najnowszych osiągnięć nauki, najlepszych praktyk, poszerzenia wiedzy dotyczącej digitalizacji zabytków i muzealiów oraz ich bezpieczne i długotrwałe udostępnianie w postaci cyfrowej, oraz nawiązania nowych kontaktów biznesowych. Więcej na: http://www.historiasztuki.uni.wroc.pl/konferencje/2012_cyfrowe_spotkania_5.html

Wszelkie prawa zastrzeżone dla S3D © 2021

Wspieramy działania