99.jpg96.jpg95.jpg98.jpg97.jpg

digitalizacja w muzeach

Specjalizujemy się w digitalizacji muzeów. W ramach naszych usług oferujemy skanowanie  zbiorów muzealnych w technologii 3D. W procesie digitalizacji muzealiów wykorzystujemy szeroki zestaw różnorodnych metod. Realizujemy skanowanie 3D w kolorze laserem, światłem strukturalnym LED białym i niebieskim obiektów, zabytków i rzeźb. Wykorzystujemy ponadto fotografię obrotową 360 stopni, fotografię sferyczną oraz fotografię wysokiej rozdzielczości. Zajmujemy się także foto skanowaniem 2D zbiorów muzealnych. Zapraszamy do współpracy wszystkie muzea. Nasze ceny zawsze dostosowujemy do możliwości finansowych instytucji. Na zlecenie naszych klientów prowadzimy także inwentaryzację cyfrową muzealiów.

Wycenę usługi digitalizacji dla każdego muzeum przygotowujemy indywidualnie. Na wycenę mają wpływ:
- wielkość i rodzaj zbiorów zaplanowanych do digitalizacji,
- wybór ścieżki digitalizacyjnej,
- stała współpraca.
Wycenę zawsze staramy się dostosować do możliwości finansowych instytucji kultury.

 

 

Muzeum Regionalne w Stalowej Woli


Latem 2020 roku zrealizowaliśmy projekt "Digitalizacja prac Alfonsa Karpińskiego z wykonaniem katalogu online oraz aplikacji wirtualnego zwiedzania Wirtualna Galeria" dla Muzeum Regionalnego w Stalowej Woli. Digitalizacja 2D praz Alfonsa Karpińskiego odbyła się metodą fotograficzną w wysokiej rozdzielczości. Utworzony katalog online został udostępniony pod adresem http://muzeum.stalowawola.pl/zbioryonline/ . Aplikacja "Wirtualna Galeria" została wykonana z wieloma funkcjalnościami i zgodnie z najnowszymi rozwiązaniami technicznymi, dostosowana także do urządzeń mobilnych, a dostępna pod adresem http://3d.muzeum.stalowawola.pl/ oraz na serwerach Google.

Główna siedziba Muzeum Regionalnego w Stalowej Woli znajduje się w neoklasycystycznym pałacu Lubomirskich (wybudowany w latach 1782-86) w Rozwadowie, dzielnicy Stalowej Woli. Do Muzeum Regionalnego w Stalowej Woli należy również Galeria Malarstwa Alfonsa Karpińskiego, która mieści się w zabytkowym budynku dawnego sądu. Ten okazały gmach został wzniesiony w 1905 roku z inicjatywy władz austriackiego zaborcy i stanowi dokument reprezentacyjnej zabudowy miejskiej dawnego miasta Rozwadowa. W okresie II wojny światowej prowadzono w nim punkt opatrunkowy PCK, a następnie szpital polowy. Sąd znajdował się tu do roku 2012. Wówczas obiekt został oddany w opiekę stalowowolskiemu Muzeum Regionalnemu. Koncepcja utworzenia galerii poświęconej Karpińskiemu pojawiła się w 2015 roku, dwa lata później ruszyły prace konserwatorskie i remontowe budynku, ukończone w 2018 r. Powstała tu pierwsza w kraju galeria malarstwa Alfonsa Karpińskiego, jednego z czołowych twórców okresu Młodej Polski. My mieliśmy okazję zdigitalizować niemal wszystkie prace artysty, które znajdują się w zbiorach muzeum, a także utworzyć Wirtualną Galerię i katalog zbiorów online.

PK

 

Wszelkie prawa zastrzeżone dla S3D © 2021

Wspieramy działania