95.jpg96.jpg97.jpg99.jpg98.jpg

digitalizacja w muzeach

Specjalizujemy się w digitalizacji muzeów. W ramach naszych usług oferujemy skanowanie  zbiorów muzealnych w technologii 3D. W procesie digitalizacji muzealiów wykorzystujemy szeroki zestaw różnorodnych metod. Realizujemy skanowanie 3D w kolorze laserem, światłem strukturalnym LED białym i niebieskim obiektów, zabytków i rzeźb. Wykorzystujemy ponadto fotografię obrotową 360 stopni, fotografię sferyczną oraz fotografię wysokiej rozdzielczości. Zajmujemy się także foto skanowaniem 2D zbiorów muzealnych. Zapraszamy do współpracy wszystkie muzea. Nasze ceny zawsze dostosowujemy do możliwości finansowych instytucji. Na zlecenie naszych klientów prowadzimy także inwentaryzację cyfrową muzealiów.

Wycenę usługi digitalizacji dla każdego muzeum przygotowujemy indywidualnie. Na wycenę mają wpływ:
- wielkość i rodzaj zbiorów zaplanowanych do digitalizacji,
- wybór ścieżki digitalizacyjnej,
- stała współpraca.
Wycenę zawsze staramy się dostosować do możliwości finansowych instytucji kultury.

 

 

Kultura w zasięgu 2.0


Od listopada 2019 do lipca 2020 roku zrealizowaliśmy kilka zadań digitalizacyjnych w województwie kujawsko-pomorskim w ramach projektu "Kultura w zasięgu 2.0" realizowanego z Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Kujawsko-Pomorskiego na lata 2014-2020. Liderem projektu jest Województwo Kujawsko-Pomorskie, które do współpracy przy realizacji projektu zaprosiło 67 jednostek kultury z województwa kujawsko-pomorskiego: m.in: biblioteki, muzea, teatry, ośrodki animacji kultury, wyższe uczelnie i inne podmioty.

https://kulturawzasiegu.eu/

Dzięki realizacji projektu dziedzictwo regionu stanie się powszechnie dostępne dla osób zainteresowanych, ułatwiając zarazem badania naukowe, zaś wykorzystanie zdigitalizowanego zasobu do celów promocyjnych oraz przewodnickich znacząco wpłynie na życie turystyczne regionu – m.in. ułatwiając udział w nim osobom obcojęzycznym. Firma S3D zrealizowała digitalizację zbiorów dwoma metodami (fotografia obrotowa 360 stopni oraz fotografia wysokiej rozdzielczości) w wielu instytucjach kultury, m.in. w:

Muzeum Ziemi Pałuckiej w Żninie

Muzeum Solca im. Księcia Przemysła w Solcu Kujawskim

Mogileńskim Domu Kultury w Mogilnie

Pałacu Lubostroń w Lubostroniu

Radziejowskim Domu Kultury w Radziejowie

Tucholskim Ośrodku Kultury w Tucholi

Nakielskim Ośrodku Kultury im. Zygmunta Kornaszewskiego w Nakle nad Notecią

PK

 

Wszelkie prawa zastrzeżone dla S3D © 2022

Wspieramy działania